Põhjarannik: Isamaa üürimajade programmi ei toeta

08.05.2018Meediakajastus

Riigikogu majanduskomisjoni esimees ja erakonna Isamaa (endine IRL) liige Sven Sester riiklike üürimajade programmi ei toeta, sest tema hinnangul võiks riik sekkuda võimalikult vähe.

“Ma olen üürimajade vastu ja see on ka minu erakonna seisukoht, sest mida vähem riiki, seda parem on,” ütles Sester pressiteate vahendusel Bigbanki kinnisvarakonverentsil.

Seejuures võimaldab Sesteri sõnul iga-aastane palgakasv inimestel üha rohkem investeerida kinnisvarasse. “Prognoosi kohaselt tõusevad palgad peaaegu 6 protsenti igal aastal veel vähemalt neli aastat järjest ning kodu ostes on kinnisvarasse investeerimine kindlasti mõistlik, sest turg paneb hinnad paika ja kinnisvarale leidub alati ostja,” märkis ta.

Kohalikud omavalitsused saavad alates möödunud aasta novembrist taotleda Kredexilt toetust riigi toel üürielamute ehitamiseks; kokku panustab riik üüri elamutesse kolme aasta jooksul üle 60 miljoni euro.

Mullu oli toetuse tarbeks planeeritud 2,5 miljonit eurot, tänavuseks aastaks ja järgnevaks kaheks aastaks 20 miljonit eurot aastas. Toetuse määr on kuni 50 protsenti, ülejäänud kulutused peavad tulema kohaliku omavalitsuse omafinantseeringust. Maksimaalne toetussumma kõikide taotlusvoorude peale kokku on kuni 2.5 miljonit eurot kohaliku omavalitsuse kohta.