Raha.geenius.ee: Poliitikud annavad aru: mida teha töötutoetustega ja kas maksu tuleks vähendada? (Märt Belkin)

04.03.2020Meediakajastus

Praegu käib arutelu selle üle, mida tulevikus töötutoetustega peale hakata – kas seda võiks saada ka inimesed, kes lahkuvad töölt vabatahtlikult või kas juhutööde tegijad peaksid samuti toetust saama.

Mõttele on vast EKRE – rahandusminister Martin Helme ütles, et mis puudutab kindlustushüvitise saajate ringi laiendamist ka poolte kokkuleppel töölt lahkujatele, siis seda ei pea ta põhjendatuks.

Sama meelt on ka Isamaa. “Kui inimene vabatahtlikult lahkub, mida poolte kokkulepe kindlasti tähendab, siis töötuskindlustussüsteem ei peaks rakenduma,” ütles erakonna riigikogu saadik Sven Sester.
Endine rahandusminister märkis, et töötukassa reservi on kasutatud sihtotstarbeliselt. “Mistahes süsteemi muutmine peab tagama selle, et reaalselt sissetuleku kaotanud isikul on võimalus ennast töötuna arvele võtta, saada võimalus tarbida avaliku teenusena töötutele pakutavaid teenuseid ja juhul kui ta on panustanud töötuskindlustussüsteemi, siis saada ka kindlustushüvitist, nii nagu on kindlustamisel üldpõhimõte,” ütles Sester.

Loe kogu artiklit