Uudisvoog.postimees.ee: Rahandusminister Sester kohtus EUROSTATi peadirektoriga

04.08.2015Pressiteade

Rahandusministeeriumi pressiteade
5.08.2015

Rahandusminister Sven Sester kohtus täna Euroopa Komisjoni Statistikaameti (EUROSTAT) peadirektori Walter Rademacheriga. Kohtumisel kiitis Rademacher Eesti Statistikaameti head ja efektiivset tegevust statistikatööde korraldamisel.

Minister Sester rõhutas püüdlusi minna Eestis aastaks 2020 üle registripõhisele rahvaloendusele, mida Rademachewr igati toetas. „Eesti toetab statistika tegemisel ettevõtjate halduskoormuse vähendamist, selleks on hea võtta kasutusele innovaatilisi lahendusi näiteks mobiiliandmete alusel piirkondade rahvaarvu määramisel,“ märkis rahandusminister Sven Sester. Minister avaldas lootust, et ka EUROSTAT koos liikmesriikidega vaatab üle statistikatööde vajadused ning on abiks liikmesriikidele halduskoormuse vähendamisel.

EUROSTATi juhi sõnul peaksid kõik liikmesriigid ja statistikaametid tõhustama omavahelist koostööd ja võtma kasutusele uusi ja ühiseid IT-lahendusi vähendamaks kodanike ja ettevõtjate halduskoormust ning tagades samas statistikatarbijatele veelgi kiiremat uut statistikat. Minister ja EUROSTAT juht peatusid põgusalt ka Kreeka statistikaameti tegevusel.

· Pressiteatele on lisatud foto rahandusminister Sven Sesteri ja EUROSTATI peadirektori Walter Rademacheri kohtumiselt.

Kristina Haavala | Avalike suhete osakond | pressiesindaja
Tel: +372 611 3448 | Mob: +372 518 7899 | kristina.haavala@rahandusministeerium.ee
Rahandusministeerium | Endla 13, 10122 Tallinn | www.rahandusministeerium.ee