Uudisvoog.postimees.ee: Valitsus kiitis heaks Eesti seisukohad eurorühma ja Euroopa Liidu rahandusministrite kohtumisteks

08.07.2015Pressiteade

13.-14. juulil toimuvad Brüsselis eurorühma ja Euroopa Liidu majandus- ja rahandusküsimuste nõukogu kohtumised, kus Eestit esindab rahandusminister Sven Sester.

Eurorühma kohtumisel arutatakse Kreeka olukorda ja edasisi plaane ning peetakse diskussiooni tööjõu maksukoormuse teemal. Samuti antakse ülevaade fiskaalleppe riigisisesesse õigusesse ülevõtmisest ja 25-26. juunil toimunud Euroopa Ülemkogu kohtumisest. Kavas on eurorühma presidendi valimine.

Euroopa Liidu majandus- ja rahandusküsimuste nõukogu ehk ECOFINi kohtumisel tutvustab Luksemburg uue Euroopa Liidu eesistujariigina majandus- ja rahandusvaldkonna tööprogrammi.

Luksemburg on alates 1. juulist kuni 31. detsembrini Euroopa Liidu järgmine eesistujariik ning tutvustab kohtumisel tööprogrammi, mille prioriteedid on investeeringute soodustamine, Strateegiliste Investeeringute Fondi (EFSI) rakendamine, kapitaliturgude liit, Euroopa majandus- ja rahaliit, majandusjuhtimine, maksundus, Euroopa Liidu 2016. aasta üldeelarve, kliimamuutuste vastu võitlemise rahastamine ning Euroopa Liidu esindamine G20 riikide kohtumistel.

valitsus.ee