Võrumaa Teataja: Küsitlus

15.02.2017Meediakajastus

Kuidas hindate sadakond päeva ametis olnud valitsuse tööd? Kes ministritest tundub teile kõige asjalikumana?

Enno,
pensionär

Valitsus ei ole veel jõudnud kaua töötada ja nende tööd on raske hinnata. Praegu aetakse kaitseasju küllaltki tõhusalt ja hästi ning ma pigem kiidan valitsuse senist tööd. Mulle meeldib siseminister Anvelt, ta on tore, sõitis helikopteriga Lõuna-Eesti visiidile, mulle meeldib tema jutt. Ta on hea siseministeeriumi töötaja, sest on politseitaustaga. Veel meeldivad mulle väga Kadri Simson ja Jevgeni Ossinovski. Mulle meeldib, et Ossinovski võitleb praegu inimeste pahedega. Nõustun tema alkoholipoliitikaga – võta pits ja pea aru.

Indrek,
transporditööline

Ma pole valitsuse tööga grammigi rahul, sest nad ei mõtle, mida nad rahvaga teevad. Ossinovski mõtleb, et tõstab alkoholiaktsiisi, aga kuhu? Kas taevasse? Pärast aktsiisi tõstmist ei osteta enam eesti alkoholi, vaid minnakse seda Lätti ostma. Asjalik näib mulle vaid Kadri Simson. Ta on väga põhjalik inimene, mõtleb kõigepealt asjad läbi ja tegutseb alles siis. Ta ei võta mõtteid saapasäärest, et paneme midagi nüüd lauale ja ongi kogu lugu. Ühtegi teist ministrit ma esile ei tõsta.

Rein,
pensionär

Mulle tundub, et valitsus tegutseb õiges suunas. Aga kahtlust äratab see, kui palju neil oma mõtteid realiseerida õnnestub. Loota võib, et nad teevad ikka seda, mis on kõigile kasulik. Kas või seoses pensionidega, et tööaasta läheks ikka tööaasta ette. Ma usun küll, et võib loota, et olukord riigis paraneb. Tundub, et asjalikud on uus maaeluminister Tarmo Tamm, Kadri Simson, Sven Sester. Peale nende riigihaldusminister Mihhail Korb. Meeskond-naiskond tundub asjalik, mul ei ole kellelegi midagi ette heita, aga eks see paistab ajaga. Üldiselt olen
inimene, kes ei looda valitsusele ja ministritele nii palju kui iseendale.

Siim,
abitööline

Ma ei ole eriti poliitikahuviline, aga arvan, et valitsus teeb lihtsalt oma tööd, nii kuidas suudab. Kui uus valitsus tuleb, siis süüdistatakse hädades eelmist valitsust. Iga valitsus üritab endast parima anda, siiani olen nende tööga pigem rahul. Eks nad ise vaatavad, kuidas hakkama saavad. Praegustest ministritest ei oskagi kedagi esile tõsta. Arvan, et Hanno Pevkur Reformierakonnast oleks hea minister, näen teda uue peaministrina.

Rein,
töötu

Ma ei oska veel valitsuse tööd kommenteerida, sest pole jõudnud aru saada, mida mõeldakse ja missuguseid tegusid kavatsetakse teha. Aga kui meie naispresident teeks endale parema soengu, siis oleks ta täiesti tasemel. Ma ei oska praegustest ministritest kedagi välja tuua. Ainukesena tundub asjalikum Sven Sester. Olen Keskerakonna liige ja näinud poliitika tegemist seestpoolt. Olen õnnelik, et Taavi Rõivas enam valitsust ei juhi, ta ei sobinud sellele kohale.
Küsis ja pildistas Greete Niido.